#postlife
#kolektiv #život #akce
#společné umělecké hnutí
#zivot je ideologie
#collective embodiment
#art movement
#tanec reality
#radost ze společné akce
O projektu
Petra Pětiletá
autorka projektu, umělkyně, výtvarná pedagožka, studentka postgraduálního studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze
"Každodenní sledování nejrůznějších vizuálních informací a specifické navigace v digitálních prostorech se pro většinu z nás stává neoddělitelnou součástí života v globalizované kultuře. V tomto projektu mne ve vztahu k technologizované společnosti zajímá téma společného zážitku ve fyzickém prostoru, když tu máme další lidskou vrstvu, a to digitální. Ta se stala nedílnou součástí prožívání našich životů. Oba tyto světy “digitální a fyzický” už dávno nejsou oddělitelné. Projekt #postlife poukazuje na reprezentaci události, jak se jeví jako “zaznamenaná”, oproti fyzickému nezprostředkovanému zážitku. V současných sociologických studiích se o digitálním prostoru mluví také jako o digitálním zrcadle.
Projekt #postlife chce poukázat na život sám. Skupina postav v signifikantní černé barvě, s pláštěm superhrdinů, kteří vyjdou ven, aby se ukázali, že vlastně žijí i mimo svůj obvyklý životní prostor. Jaké bude digitální zrcadlení flashmobu “postlife”, který se bude odehrávat na více místech v Praze v průběhu června a července se skupinou dobrovolníků? Na to se těšíme!"
O platformě
Magic Carpets je evropská kreativní platforma, kterou tvoří včetně Nadace Prague Biennale 15 partnerských organizaci z různých koutů Evropy.
Platforma je primárně zaměřená na zviditelnění mladých talentů a podporu začínajících umělců, kteří pracují v oblasti sociálně angažovaného a společensky odpovědného umění (výtvarné umění, umění ve veřejném prostoru, komunitní umění, performance, dokumentární divadlo, online umění atd.). Smyslem projektu je realizace výměnných pobytů pro umělce a jejich zapojení do realizací lokálních kulturních aktivit spolu s místními umělci a místními komunitami.
V roce 2018 odcestoval Michal Kindernay za uměleckou rezidenci do Rumunska, kterou hostila META cultural foundation.
V roce 2019 Nadace Prague Biennale vyslala do zahraničí Jiřího Suchánka, který absolvoval residenci v rakouským Openspace.Innsbruck.
Zatímco umělecké duo COSA.CZ - Markéta Mráčková a Barbora Šimonová byly na rezidenci v Rustavi pořádané Centre of Contemporary Art-Tbilisi.
V roce 2020 do Portugalska odcestovala umělecká dvojice Julia Grybos a Barbora Zentková na rezidenci Ideas Imergentes a bienále Contextile.
Členské organizace
(Kaunas, Litva)
(Tbilisi, Gruzie)
(Limerick, Irsko)
(Folkestone, Velká Británie)
(Bukurešť, Rumunsko)
(Porto, Portugalsko)
(Innsbruck, Rakousko)
(Berlín, Německo)
(Zahřeb, Chorvatsko)
(Řím, Itálie)
Latvijas Jaunā teātra institūts
(Riga, Lotyšsko)
Novo Kulturno Naselje
(Novi Sad, Srbsko)
Prague Biennale
(Prague, Česká republika)
Jam Factory Art Centre
(Lvov / Ukrajina)
Trempolino
(Nantes / Francie)
Centre of Contemporary Art – Tbilisi
(Tbilisi / Georgia) – Platform Member 2017-2019
Partneři
Mediální partneři
Prostory
Kontakt
Pořadatel
NADACE PRAGUE BIENNALE/ PRAGUE BIENNALE FOUNDATION
Budečská 3, 120 00 Praha 2,
Česká republika
IČO: 27179133
Bankovní spojení: č.ú. 1965074369/0800
Helena Kontová — DIRECTOR
Elis Unique - EMERGING CURATOR
+420774700559
Tým
Newsletter
Archiv
Prague Biennale Projekt: Magic Carpets 2020
KONTINUITA HUMANITY/ HUMANITY CONTINUITY
11. - 27. 9. 2020
Prague Biennale Projekt: Magic Carpets 2019
KOMPILACE SKUTEČNOSTÍ / COMPILATION OF REALITIES
24. 5. — 8. 6. 2019
Prague Biennale Projekt: Magic Carpets 2018
URBAN SKANZEN
13. 7. – 3. 8. 2018